Безвідсоткові кредити: теорія і практика отримання

Попит на послуги споживчого кредитування в Україні залишається високим. Причин цього кілька:
затримки зарплати,
неякісне управління особистими фінансами,
непередбачені важливі витрати.
Всі перераховані проблеми вимагають швидкого рішення і відносно невеликої кількості грошей.

фото з сайту https://nbc.ua/article/1332

У більшості випадків достатньо кількох тисяч гривень, щоб знову збалансувати доходи і витрати. Саме на такі цифри орієнтуються більшість сервісів мікрокредитування (мікрофінансові організації – МФО).

Ми спостерігаємо результат розвитку фінансових послуг протягом декількох років. Мікрокредити онлайн на карту доступні практично кожному повнолітньому громадянинові України. Пакет документів, необхідний для цього, зведений до мінімуму.
Умови мікрокредитування мають і зворотний бік. Такою ціною стала процентна ставка за користування позиковими засобами, що набагато вища за відсоток по кредитам у банках (детальніше в огляді на сайті sq.com.ua). Проте, велика конкуренція зіграла на користь споживачів. З’явилися безвідсоткові кредити!
Ми розберемо особливості таких пропозицій, їх привабливі сторони і можливі складнощі при отриманні позик без відсотків.

Безкоштовний кредит. Реальність чи рекламний хід?

Варто розуміти, що кредити без відсотків – важливий для кожної МФО маркетинговий інструмент. Першість у впровадженні цього інструменту складно віддати комусь одному, але сьогодні практично всі провідні українські кредитори пропонують позики без відсотків.
При впровадженні такого маркетингового інструменту необхідно було вирішити кілька складнощів. Перш за все, безкоштовні позики суперечать законодавству України.
Щоб вирішити цю проблему у всіх договорах і рекламі зроблено уточнення, що ставка буде мінімальною. У більшості випадків ставка становить символічні 0,01 – 0,02% в день.
Чи можна отримувати безкоштовний кредит кілька разів?
На сьогодні понад двадцять кредитних компаній України пропонують кредити без відсотків на термін не більше 30 днів.

Відразу скажемо, жоден сервіс не дасть вам безвідсотковий кредит повторно. Максимум, на що можна розраховувати, індивідуальна знижка в 50-70% при повторному зверненні.
Але ніхто не забороняє брати наступнк позику у конкурентів попередньої фінансової компанії.

Важливе правило: щоб не отримати відмову оформляйте наступний кредит після погашення першого.

Користуючись послугами кількох сервісів, ви зможете отримати пільговий безпроцентний кредит кілька разів. Але все-таки безкоштовні позики не можна отримувати нескінченно. У якийсь момент виникне потреба вибрати кредит з максимально вигідною процентною ставкою.

  1. При пошуку і заповненні заявок на кредит дотримуйтеся декількох простих правил:
    Вказуйте всю інформацію правильно. У заповненій анкеті не повинно бути неточностей, помилок, неправдивої інформації. Поставтеся до оформлення заявки уважно і відповідально. Пам’ятайте, що рішення приймається на рівні програмного алгоритму. Людський фактор тут майже не грає ролі.
  2. Навіть помилка в назві вулиці може стати для системи сигналом для відмови.
    Переконайтеся, що з вашою карткою все в порядку. Всі українські МФО пишуть на сайтах і в рекламних матеріалах, що готові перерахувати гроші на будь-яку карту будь-якого банку в Україні. На жаль, це далеко не завжди правда.
  3. Вказуйте тільки свою власну карту. Давати дані друзів або родичів не можна. Розбіжність імені заявника та власника карти – вагома підстава для відмови.
    Жителі АР Крим та інших тимчасово окупованих територій позбавлені доступу до мікрокредитів. Не всі МФО відверто повідомляють про це, але враховувати даний фактор потрібно. Таким чином, якщо ви хочете отримати кредит, краще не вказуйте, що прописані в цих регіонах.

Перераховані правила можна назвати універсальними. Але є і деякі особливості у кожної МФО. Наприклад, деякі компанії просять у всіх клієнтів довідку про доходи. Тому людям без офіційного працевлаштування краще туди не звертатися. Десь вимагають контакти довірених осіб.

Сподіваємось наші поради будуть для вас корисні. Якщо так – діліться статтею в соціальних мережах, коментуйте, задавайте питання.