Тимошенко заявляє про свою непричетність до організації вбивства Щербаня

Колишній прем’єр-міністр, лідер партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє про свою непричетність до організації вбивства депутата Верховної Ради 2-го скликання Євгена Щербаня.

Про це сказано в зверненні Тимошенко, яке оголосив журналістам депутат Верховної Ради Сергій Власенко (“Батьківщина”).

“Чітко й однозначно заявляю, що я не маю ніякого відношення до трагічного вбивства Євгена Щербаня в 1996 році, і це буде доведено в міжнародних судах і судах інших країн”, – сказано в обігу.

Тимошенко зазначає, що Щербань був одним із 5 засновників корпорації “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД), яка володіла сотнями підприємств, незаконно приватизованих в 90-х роках.

Відповідно до заяви, власниками корпорації ІСД були також Олександр Момот, Ахать Брагін і Рінат Ахметов.

“П’ятим, тіньовим співвласником корпорації ІСД, був тоді молодий політик Вітя Янукович, який зараз є Президентом України”, – заявляє Тимошенко.

Вона підкреслює, що Щербань був безумовним лідером цієї групи, депутатом Верховної Ради і єдиним кандидатом на посаду губернатора Донецької області.

Протягом короткого часу було трагічно вбито 3 власників корпорації ІСД: Щербаня і Момота застрелили в Донецьку, а Брагіна підірвали на донецькому стадіоні.

Тимошенко зазначає, що після трагічного вбивства Щербаня губернатором Донецької області зміг стати Янукович.

З її слів, керівників банди, яка вбила Щербаня, відразу ж ліквідували в Донецькій колонії, за якою наглядали в цей час прокурори Ренат Кузьмін і Віктор Пшонка.

“Що ще потрібно пояснювати? І до чого тут до вбивства Щербаня моє прізвище? Таких міжусобних кримінальних розборок, як у Донецькій області в 90-х, не було більше в жодному регіоні України”, – зазначено в документі.

Тимошенко заявляє, що після того, як Юрій Луценко став у 2005 році міністром внутрішніх справ, розкопав тільки в одному із донецьких териконів понад 30 трупів бізнесменів, суддів, адвокатів, слідчих та інших непокірних, яких ліквідували в середині 90-х років.

З її слів, ув’язнення Луценка є помстою в тому числі й за це.

Вона також висловила переконання в тому, що незабаром буде на волі, а Україна посяде своє гідне місце в європейській родині.

Як повідомляло агентство, 18 січня керівництво Качанівської колонії вручило Тимошенко повідомлення про підозру в організації вбивства Щербаня.