ОБСТЕЖЕННЯ Ю.ТИМОШЕНКО. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ОФІЦІЙНИМИ ВИСНОВКАМИ. ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ

Сьогодні спільна медична комісія за участю іноземних лікарів, створена за наказом Державної пенітенціарної служби України, Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства закордонних справ України завершила свою роботу і зробила остаточні висновки щодо обстеження стану здоров’я ув’язненої Ю.Тимошенко. В МОЗі заявляють, що Ю.Тимошенко вже ознайомилась з результатами обстеження. Між тим, професор кафедри ортопедії та травматології в національному медичному університеті ім.Богомольця Євген Скляренко розповів УНН, що від болю у спині жінок можуть вберегти спорт і фізіотерапія. В свою чергу правозахисник Едуард Багіров висловив думку, що якщо у засудженого погане здоров’я, то лікар санчастини колонії вирішує, чи може хворий працювати.

“Інформація про те, що Ю.Тимошенко не була ознайомлена з результатами обстеження не відповідає дійсності. Зокрема, із висновками обстеження німецьких лікарів Ю.Тимошенко була ознайомлена 15 лютого о 14.00 в присутності усіх членів незалежної медичної комісії. Канадські лікарі, які були представлені приватно практикуючими сімейними лікарями первинної ланки, а також акушером-гінекологом, проводили первинний огляд Тимошенко 15 лютого 2012р. протягом дня декілька разів. Висновки та рекомендації канадських медиків також буди доведені до відома пацієнтки”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією МОЗу, 15 лютого під час чергового огляду в присутності канадських лікарів Ю.Тимошенко дала письмову згоду на ознайомлення усіма членами незалежної медичної комісії з висновками німецьких та канадських лікарів у відповідності до трьохсторонньої домовленості для прийняття спільного рішення щодо діагнозу та рекомендацій про подальшу тактику надання медичної допомоги.

“16 лютого канадські лікарі поїхали з Харкова. Фахівцями комісії було встановлено остаточний діагноз Ю.Тимошенко. Рекомендації по терапевтичному лікуванню і реабілітації ув’язненої лікарі передали до Державної пенітенціарної служби. Основні напрямки діагностики та реабілітації, викладені у висновках спільної медичної комісії, відповідають попереднім висновкам українських спеціалістів” – зазначили в міністерстві.

“Поширена у ЗМІ інформація про те, що начебто лікарі радять Ю.Тимошенко хірургічне втручання, не відповідає дійсності. Зокрема, за словами іноземних та вітчизняних лікарів, необхідності у госпіталізації та оперуванні Ю. Тимошенко немає”, – додали в прес-службі.

Між тим, професор кафедри ортопедії та травматології в національному медичному університеті ім.Богомольця Євген Скляренко розповів УНН, що Тимошенко допоможуть спорт і фізіотерапія.

“У жінок, які часто носять підбори, як наприклад Юлія Тимошенко, слабке місце – це поперекова область. Від болю у спині жінок можуть вберегти сопрт і фізіотерапія”, – сказав професор.

Він також розповів, що від радикуліту страждають близько 60% населення.

“У молодих людей після 30 років, особливо у тих, хто переносить великі фізичні завантаження, може розвинутися це захворювання, ну а з віком хворих стає все більше. Після 50 років міжхребетні грижі спостерігаються у 50-60% населення. Проявляються міжхребетні грижі різкими болями у спині, іноді можливі болі в кінцівках”, – зазначив він.

Експерт також повідомив, що найголовніше у лікуванні такої хвороби – це зміцнення м’язового корсету.

“У народі прийнято лікувати радикуліт гарячими ваннами, прикладанням коржів з меду, листя капусти. Але найголовніше в лікуванні радикуліту – це зміцнення м’язового корсету спини”, – сказав Є.Скляренко.

Медик додав, що в жодному разі не можна зловживати операціями на хребті.

“Такі операції коштують грошей, і тому список показань до них розширюється. У той час як реально варто оперувати лише 15-20% людей, які страждають від міжхребцевих гриж”, – розповів професор.

Нагадаємо, 14 лютого, у Качанівській виправній колонії №54 німецькі та канадські лікарі у присутності українських фахівців, які входять до міжнародної медичної групи, створеної за сприяння Генеральної прокуратури України, упродовж понад п’яти годин проводили діагностичне обстеження ув’язненої Ю.Тимошенко. Сьогодні вона ознайомилася з висновками обстеження, які були зроблені німецькими фахівцями. Після підписання екс-прем’єркою письмової згоди результати обстеження німецьких лікарів були доведені до відома членів міжнародної комісії, але не оприлюднені.

Як повідомляв УНН, в результатах обстеження Юлії Тимошенко іноземними лікарями відсутня згадка про грижу.

В свою чергу правозахисник Едуард Багіров зазначив, що чи має працювати хворий засуджений, вирішує лікар колонії. Якщо у засудженого погане здоров’я, то лікар санчастини колонії вирішує, чи може хворий працювати. “Якщо говорити суто про вимоги закону, то всі в’язні мусять працювати. Приміром, якщо засуджений відмовляється іти в цех, то співробітник колонії складає рапорт. Перший раз покаранням може стати позбавлення побачень із рідними, другий раз позбавляють передач. На третій раз можуть навіть помістити у штрафний ізолятор за злісне невиконання вимог співробітників колонії”, – коментує Є.Багіров українське законодавство.

Е.Багіров також наголосив, якщо в засудженого погане здоров’я, то лікар санчастини колонії вирішує, чи може хворий працювати. У цеху, на виробництві чи на кухні – вирішує адміністрація виправного закладу.

Нагадаємо, раніше з боку Юлії Тимошенко було звернення до керівництва Качанівської виправної колонії (№54) щодо тимчасового незалучення її до праці та надання їй можливості до 28 березня 2012 року ознайомитися з матеріалами справи.

Довідка. Качанівська виправна колонія №54 – це кримінально-виконавча установа для тримання жінок. На території розташовані два цехових підрозділи. Там виготовляють формений і робочий одяг, сорочки та постільну білизну, шапки. До того ж, шиють мішки поліпропіленові в асортименті та вироби з брезенту (важке пошиття), а також виготовляють вироби з дерева та бетону.

Джерело: УНН