Ужгородці створили організацію з порятунку свого міста

Новостворене громадське об’єднання має назву «Міст». Його було представлено сьогодні на загальноміських зборах ужгородців, які бажають долучитися до порятунку свого міста.

На збори, які відбулися у актовому залі Лінгвістичної гімназії ім.Шевченка (ЗОШ №1), прийшли близько сотні небайдужих ужгородців. Серед них були художники, історики, дизайнери, журналісти, політики – громадяни різного роду занять. Об’єднала їх спільна мета – не дозволити владі доруйнувати місто. Як слушно нагадали активістки, що стали й ведучими зборів – Вікторія Рижова. Тетяна Смріга та Мар’яна Собран, нині Ужгород перебуває у жалюгідному стані. Руйнуються історичні будівлі, дороги і тротуари, у місті засилля недолугої реклами, а всі декларації чиновників про «мораторій на рекламу», «5 кілометрів тротуарів щороку» тощо – залишаються лише словамии.

Натомість, влада зайнята поділом землі, продажем дозволів на незаконні забудови, «кришуванням» незаконного встановлення білбордів, байдуже ставиться до руйнування історичного центру і вирішує справи, які стосуються тільки приватних кишень чиновників. Завадити робити владі ці злочинні по відношенню до міста дії покликані три сектори, які діятимуть у організації. Один з них займатиметься контролем і моніторингом дільності влади, інша – інформуванням громадськості і комунікацією, а третя – займеться усуненням бід, які вже встигли наробити горе-можновладці. Діятиме вона – через суди.

Із присутніх півтора десятки знайшли що сказати зборам. Всі їхні пропозиції було записано і вони пішли в роботу. Активісти домовилися тримати між собою зв’язок, інформувати один одного та городян наразі через інтернет, зокрема через створений веб-сайт організації (mist.uz.ua), а згодом, можливо, через спеціально створене міське друковане ЗМІ (газету).

Джерело: Олександр Попович, Мукачево.net