У центрі Виноградова поховано семеро радянських партизанів – історик

Про таке на своїй сторінці у Фейсбук повідомив історик та депутат Виноградівської міськради Максим Молнар.

За його словами, виноградівський історик Іван Біланчук сьогодні знайшов підтвердження того, що на площі Миру у Виноградові до цих пір поховані семеро радянських підпільників, котрі були розстріляні у місті угорсько-фашистськими окупантами у 1944 році. 

У місцевій газеті «Прапор комунізму» від 13 листопада 1971 року збереглася стаття про урочисте перепоховання тіл на теперішній площі Миру, яке відбулося 7 листопада того ж року.

Виноградівці знають, що, на жаль, ця пам’ятка не в дуже хорошому стані, а на центральній площі завжди відбуваються урочисті події: концерти, випускні. Зокрема, багато молоді катається на велосипедах на плитах пам’ятки.

Як зазначає Максим Молнар, тіла замучених підпільників повинні знайти упокоєння у значно спокійнішому місці. Як відомо, християнська традиція вчить ховати померлих на кладовищах, де навіть земля спеціально освячується священнослужителями. 

“Тому вважаю доцільним перепоховати підпільників з усіма почестями на міському цвинтарі. Їх пам’ять справді повинна бути увічнена, тому пропоную спорудити меморіальний комплекс на старому кладовищі при центральній дорозі (йдеться про невелику площу, де в радянські часи відбувалось прощання з померлими, а сьогодні вона в занедбаному стані).

Планую надіслати ці пропозиції міській раді у депутатському зверненні, тому прошу вас висловити свою думку з цього приводу в коментарях”, – додає депутат.