У Мукачеві затримали молодих вимагачів

Групу з трьох раніше судимих молодиків затримали мукачівські оперативники, які з 2011 року займались вимаганням від неповнолітніх. Під керівництвом досвідченого начальника карного розшуку підполковника міліції Ярослава Товкана 20-літніх мукачівців, які влаштовували для школярів систематичний «рекет», вдалось зупинити.

Кілька днів тому до Мукачівського міського відділу міліції надійшла перша заява від батька 17-річного підлітка, який повідомив, що з вересня 2011 року невідомі особи, погрожуючи його синові фізичною розправою, вимагають від нього цінні речі або гроші. Так, перша річ, яка зникла від його неповнолітнього сина – це айпод «Nano». Вже наступного місяця, батьки купили синові новий, позаяк хлопець стверджував, що загубив сучасний медіаплеєр. Та недовго довелось хлопцю тішитись новому айподу, у жовтні того ж року, раніше судимі «рекетири» змусили віддати і цю недешеву річ. Відтак, морально, а подеколи й фізично тиснувши на неповнолітнього студента училища, хлопець непомітно для батьків з будинку виніс золоте кільце, сережки та ланцюжок з дорогоцінного металу, які належали його матері. Пізніше група молодиків, які вимагали від хлопця дорогі речі, шахрайським шляхом заволоділи його мобільним телефоном та ігровою приставкою «Playstation».

Пізніше із подібною заявою звернулись батьки неповнолітнього 9-класника, які вказали, що з їхнього будинку зникли гроші в сумі 1, 000 тис. Євро. Учень, однієї з найпрестижніших шкіл Мукачева, згодом зізнався, що йому пригрозили з виду знайомі хлопці і вимагали принести гроші. Тоді він наважився на крадіжку від власних батьків. Знаючи, де були сховані гроші, хлопець побоюючись розправи «дворової» банди, спочатку виніс половину вказаної суми, а згодом ще 500Євро.

З черговою жертвою «ненаситних» молодиків до правоохоронного органу звернулась бабуся неповнолітнього хлопця, яка сама виховує 17-літнього студента ліцею. Як розповів юнак, всіх хлопців, від яких вимагали гроші, старші молодики збирали у підвалі багатоповерхівки або на березі р.Латориці і, погрожуючи, вимагали те, що їм було потрібно. Зазвичай це – гроші. Так як хлопця виховує одинока бабуся-пенсіонер у 17-річного мукачівця коштовних речей не було. Тому доводилось просити гроші від бабці. Так, хлопець віддав вимагачам 150грн, 400 та 800грн.

Це далеко не цілий список речей та грошей, які вдалось виманити від переляканих неповнолітніх юнців. Дивує одне: всі хлопці – і потерпілі, і підозрювані живуть в одному мікрорайоні Мукачева. Скільки ще могли тривати ці вимагання, якби не втрутились правоохоронці, невідомо.

Наразі особи всіх трьох молодиків, які займались систематичним вимаганням встановлені. Мукачівцям доведеться відповідати за трьома статтями кримінального кодексу України – за ст.190 «Шахрайство», част.2 ст.186 «Грабіж» та част.2 ст.189 «Вимагання».

Шановні батьки! Не показуйте дітям місця, де Ви зберігаєте гроші та інші цінні речі, але покладіть у ВІДОМЕ їм місце невелику суму, недорогі ювелірні вироби. Це знадобиться, коли зловмисники вимагатимуть від дитини вказати місце зберігання грошей. Певна частина грабіжників, особливо неповнолітніх, цим може задовольнитися. Подібна хитрість убереже дитину від фізичного насильства.

Завжди цікавтеся, з ким дружить Ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.

Випадки, коли неповнолітні вимагають у своїх ровесників гроші – не рідкість. Якщо Ваша дитина боїться виходити з дому чи без причини прогулює уроки, це вже сигнал для тривоги. Обережно з’ясуйте причину і, коли підтвердиться, що у Вашої дитини щось вимагають, погрожують їй, обов’язково звертайтеся до правоохоронних органів.

Наталія Машіко
Мукачівський МВ УМВС