Про готовність Закарпаття до весняного водопілля говорили на всеукраїнській селекторній нараді

30 березня відбулась всеукраїнська селекторна нарада щодо дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов’язаних із запобіганням підтоплення населених пунктів і територій, забезпечення реагування на можливі надзвичайні ситуації у період пропуску повені та сходження криги у 2013 році.

«Недопущення аварійної ситуації – це персональна відповідальність керівників територій. Необхідно задіяти всі ресурси та резерви для боротьби зі стихією. Повинна бути забезпечена безпека громадян і територій», – підкреслив головуючий на нараді Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Також особливу увагу він звернув на ситуацію, котра є на даний час в Житомирській, Закарпатській, Тернопільській, Хмельницькій та Одеській областях.

Так, наприклад, в Житомирській області в ході перевірок було встановлено, що основні ускладнення можуть бути викликані заносами сміття, повалених дерев у руслах річок. Це може призвести до підняття рівня води, руйнування мостів, захисних дамб, дорожнього полотна.

Щодо Закарпатської області, увагу звернули на необхідність приведення до ладу майже двадцяти відсотків гідротехнічних споруд, меліоративних, каналізаційних і дренажних систем.

Про ситуацію на Закарпатті доповів голова облдержадміністрації Олександр Ледида: «Ввечері, 29 березня в гірській частині регіону були снігопади, тому вночі рух великого вантажного транспорту був призупинений, але вже сьогодні з 8-ї ранку всі дороги та перевали працюють у нормальному режимі. Хочу відзначити також, що 48 автоматизованих станцій системи прогнозування паводків в басейні р. Тиса кожні п’ять хвилин передають нам інформацію, що дає змогу повністю володіти ситуацією щодо рівнів води та роботи захисних споруд, відтак – її контролювати».

Також керівник краю повідомив, що вісім насосних станцій області працюють у посиленому режимі. Впродовж останніх днів відкачано більше 44 млн. куб. води.

За словами керівника Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослава Щербея, на випадок виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з весняним паводком,до дій за призначенням готові:20 моторних та веслових човнів, 58 мотопомп, катер МАРС-700, аероглісер, два плаваючі транспортера,3 пожежно-насосні станції та 9 одиниць інженерної техніки, які залучатимуться у разі ускладнення обстановки.Також понад 400 чоловік особового складу знаходяться у режимі постійної готовності, і в будь-який момент готові до ліквідації водної небезпеки.

У ДСНС України у Закарпатській області