На Закарпатті ввели «бограч-індекс», за яким мірятимуть ціни базових продуктів

На Закарпатті розробники з Карпатського центру полінгових досліджень ввели поняття бограч-індексу. За ним мірятимуть ціни на найпопулярніші продукти в регіоні.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор.

“Бограч-index” — це закарпатське ноу-хау, щось на кшталт індексу біг-маку, за яким визначають купівельну спроможність жителів різних країн. Це вимірювання цін на найпопулярніші продукти в регіоні для гуляшу, який їдять всі закарпатці – із розрахунку на одну сім’ю. До бограч-набору входять базові продукти: м’ясо, мука, вода, овочі, спеції”, – повідомив він.

За словами Шандора, у січні експерти Карпатського центру полінгових досліджень дослідили, що для того, аби зварити 5 л бограчу одна сім’я на Закарпатті має витратити 471 гривню.

Найдорожче в наборі – м’ясо і сало. Також враховується картопля та паприка.

Щомісячний «бограч-індекс» визначатимуть надалі, це дасть можливість оцінити купівельну спроможність жителів Закарпаття. У червні можна буде підвести перші підсумки та оцінити за бограч-індексом ріст цін в регіоні.

Як повідомляється, у світі користуються так званим “індексом БігМака” – неофіційним способом визначення паритету купівельної спроможності. «Бутербродний» курс – це винахід видання The Economist, який визначає скільки повинен коштувати бутерброд «БігМак» від «МакДоналдс» у тій чи іншій країні, враховуючи курс її національної валюти.

Фото: Ігор Меліка

Укрінформ