Дефіцит потужності збільшився ще більше, тепер лімити діють впродовж доби


У багатьох областях України сьогодні, 10 січня, на 10 годину ранку вже перевищені визначені ліміти і для збереження стабільної роботи енергосистеми застосовуються аварійні відключення, – про це повідомило НЕК «Укренерго».

Споживання електроенергії зросло через низьку температуру та сильний вітер у більшості регіонів, збільшилося і споживання промисловістю та бізнесом, що закономірно для робочого дня.

Відтак зріс дефіцит потужності, зокрема і в нічні години.

Для забезпечення балансу в енергосистемі областям довели ліміти, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. В окремих регіонах через поривчастий вітер пошкоджені мережі і ведуться ремонтні роботи.

У прифронтових регіонах на сході та півдні країни ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок високої активності бойових дій.

За повідомленням «Укренерго» енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б у повній мірі покрити потребу в електроенергії. «Укренерго», виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених ракетними та безпілотними атаками ворога.

“Будь ласка, розумно споживайте електроенергію, користуйтеся енергоємними приладами почергово. Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень”, – йдеться у повідомленні Укренерго.