9-річний закарпатець встановив рекорд України з підйому штанги

Найбільша кількість підйомів штанги вагою 33 кілограми в положенні лежачи – саме така офіційна назва встановленого рекорду.

Василь Маєвський з села Клячаново, що на Мукачівщині, зміг підняти штангу вагою 33 кілограми, при власній вазі 46 кілограмів 200 грамів 14 разів за 1 хвилину 12 секунд, чим і встановив рекорд України.Це базова вправа, і щоб рекорд вважався дійсним, керівниця національного реєстру рекордів України уважно спостерігала за правильністю виконання. Жим лежачи майбутньому рекордсмену потрібно було виконувати так, щоб ступні не відривалися від підлоги, таз не відривається від лавки, а великі пальці рук були витягнутими.

Тренером хлопця став його батько, а підтримати юного спортсмена прийшла вся родина: мама, старший брат та молодша сестра. Батько Василя розповів, що син почав проявляти інтерес до спорту ще в 4 роки. А в 6 вже взявся за штангу.

Рекордом сина батько-тренер задоволений, каже що син планував підняти штангу 10, максимум 15 разів, а вдалося всі 14.

Сам дев’ятирічний рекордсмен каже, що в майбутньому хоче встановити світовий рекорд, а земляків готується знову здивувати спортивними досягненнями вже через кілька місяців.