Виноградівська міська рада й надалі закрита для своїх виборців

 

Майже всі міські ради області володіють власними веб-сайтами.

Виноградівська міська рада має свій офіційний веб-сайт – http://www.rada.vynogradiv.com.ua/

Чинне законодавство ставить певні обов’язки на міські ради, зокрема, яку саме інформацію та документи потрібно опубліковувати на власних сайтах.

Наприклад Закон «Про доступ до публічної інформації» зобов’язує оприлюднювати:

1) інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси ради (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо);

2) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті радою, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;

3) перелік та умови отримання послуг, що надаються радою, форми і зразки документів, правила їх заповнення;

4) порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень ради, дій чи бездіяльності;

5) інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає рада;

6) інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень ради;

7) плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань;

8) розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи;

9) загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку;

10) звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію;

11) інформацію про діяльність ради, а саме про:

їхні місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти;

прізвище, ім’я та по батькові, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників, а також керівників структурних та регіональних підрозділів, основні функції структурних та регіональних підрозділів, крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом;

розклад роботи та графік прийому громадян;

вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад;

перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення;

перелік і службові номери засобів зв’язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, та їх керівників, крім підприємств, установ та організацій, створених з метою конспірації, оперативно-розшукової або контррозвідувальної діяльності;

порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень суб’єктів владних повноважень, їх дій чи бездіяльності;

систему обліку, види інформації, якою володіє суб’єкт владних повноважень;

12) іншу інформацію про діяльність ради.

Інформація підлягає обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа.

Проекти актів та рішень місцевої ради оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Однак наша міська рада не спішить виконувати вимоги Закону.

Громадські активісти неодноразово зверталися до Бочкая С.З., але такий не спішив усувати такі грубі помилки.

Мабуть нашим депутатам не треба давати своїм виборцям копії рішень, інформацію де і коли буде засідання сесії чи виконкому, куди гроші дівають, які послуги надає міська рада… Нащо таку інформацію давати через Інтернет, якщо її можна отримати на особистому прийомі чи через знайомих.

Мешканці Виноградова по сьогодні не знають скільки і кому видали землі, за яку суму було продано половину міста, на яку мету і за яких умов.

Ми розуміємо, що Виноградівська міська рада нещодавно оновила дизайн та структуру свого веб-сайту, однак пройшов тривалий час, відбулися декілька засідань виконавчого комітету, сесії міської ради, однак на сайті жодна діяльність ради не оприлюднюється.

Наша міська рада не оприлюднює проекти рішень за 20 робочих днів до дати їх розгляду. Так, до прикладу на веб-сайті містяться проекти рішень для прийняття на 29 сесії ради, яка відбулась 27 листопада 2014 року (29 сесія архів “RAR”). Як вбачається із дати створення архіву, то такий створений 21 листопада 2014 року, тобто за 6 днів до запланованої сесії.

Рада не оприлюднює свої рішення на своєму веб-сайті. Так, до прикладу, ми зазначали, що 06.05.2014 року розпорядженням скликано сесію міської ради на 15 травня 2014 року, на розгляд якої винесено 11-ть питань. Сесія відбулася і депутати приймали рішення, проте не всі з зазначених рішень було опубліковано на веб-сайті, не говорячи про те, що міською радою давно пропущений п’ятиденний строк на таке оприлюднення. Міською радою опубліковане тільки рішення про виконання бюджету за 2013 рік (без жодного додатку!), про затвердження соціально-економічної програми на 2014 рік (без опублікування звіту про виконання такої програми за 2013 рік), рішення про зміну ставок місцевих податків, про затвердження порядку перепланування приміщень та про зміни до бюджету на 2014 рік. Інші рішення до цих пір не опубліковані. Рішення всіх попередніх сесій та засідань виконавчих комітетів також не опубліковано у встановленому Законом порядку.

На сайті відсутня інформація про загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку, інформація про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник, інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо), перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення, інформація про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації, плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань, розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи, звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію, інформація про прізвище, ім’я та по батькові, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників, а також керівників структурних підрозділів,  розклад роботи та графік прийому громадян; вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад; перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення; перелік і службові номери засобів зв’язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, та їх керівників.

Як свідчать скріншоти із сайту міської ради – більшість розділів пусті по сьогодні, пошук на сайті працює, але інформацію можна знайти лише за останні два-три роки і то не в повному обсязі. Це сталося всередині 2014 року, коли міськрада чомусь різко змінила шаблон сайту, що співпало, чомусь, з подіями пов’язаними з судами міськради та ВО “Майданом” по доступу до публічної інформації…

Ми восени 2014 року заходили до секретаря міської ради і запитували, чому на сайті так мало інформації. На що вона відповіла: “У нас немає такої посади, хто б цим спеціально займався, на то потрібні кошти…”. Ми почекали півроку, але сайт яким був, таким і залишився. І тут, о чудо(!) у міськради знаходяться кошти на вакантну посаду другого заступника міського голови! Це, щоб ви знали, не багато не мало, до 100 тисяч гривень у рік  наших з вами коштів… Невже тепер ми “заживемо по-новому” і місто кардинально зміниться в кращу сторону після цього призначення? Побачимо.

 А поки-що виходить так, що наша міська рада «чхала» на Закон і на всіх виборців і на їх право знати, що твориться у раді, які рішення приймають, куди гроші дівають. А ми, дурні виборці, й надалі сплачуймо податки і утримуймо Закритий акціонерний клуб, який обрали на свою голову.

 

 

 

 

 

Севлюш Інфо