У ВИНОГРАДОВІ У РЕКОНСТРУЙОВАНОМУ ХРАМІ ОСВ”ЯТИЛИ ЖЕРТОВНИК

Напередодні великого посту у Виноградові освятили престол одного з наймолодших місцевих храмів – церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Стараннями о. Стефана Січа та о. Даниїла Бендаса цей храм спорудили у 2000 році на подарованій добродійкою Мейдікою земельній ділянці на вулиці Копанській біля самого підніжжя Чорної гори. Характерний він не тільки цікавим архітектурним вирішенням, але й чудовою акустикою. Але трошки затісний. Це й спонукало настоятеля о. Івана Кормоша реконструювати храм, збільшивши його корисну площу та провівши сучасну систему опалення. Вірники не нарадуються – тепер у їхній церкві не тільки просторо, але й тепло.

З благословення єпископату здійснити богоугодну справу священику допомогли місцеві благодійники Євген Клантюк, Іван Бушко, Василь Агій, Валерій Брецко, Юрій Білак, а також сім’ї Данко, Варцаба та інші. Цікаво, що й сам жертовник збудував тутешній виноградівський майстер Федір Гомокі, а картину до нього намалював Іван Гецко.

Освячення жертовника стало справжнім святом для церковної громади. З такої нагоди з цілою плеядою священнослужителів сюди прибув адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік. Духовного наставника сакральними віршами і квітами зустрічали наймолодші прихожани церкви. Після проведення традиційного обряду освячення престолу єпископ виголосив проповідь, у якій звернув увагу вірян на важливості милосердних вчинків у духовному і повсякденному житті. Він також висловив надію, що у реконструйованому храмі зростатиме кількість його прихожан.

 

 “Новини Виноградівщини”