Наш винороб у ТОП-10 скульптур з професіями (ФОТО)

Усі шанси потрапити до списку мав і мукачівський Сажотрус, але його витіснив львівський колега.

 У рамках національного фото-проекту «Поділіться любов’ю до України», ініційованого компанією «Київстар», було складено список ТОП-10 українських скульптур, які мають професію.

Зокрема, до нього увійшли Вуличні музикант та художник з Вінниці, одеський міліціонер, львівські Сажотрус та Бровар, столичні Черевики на честь страхових агентів, Сантехнік з Бердянська та три закарпатські скульптури.

Усі вони – презентовані краянами за останні кілька років.

Йдеться про ужгородського Ліхтарника, встановленого у 2010 році.

Бронзову скульптуру Михайло Колодко створював з реальної людини – ужгородського ліхтарника дяді Колі, який ходив містом з плоскогубцями та запалював старі ліхтарі.

Жителі міста розповідають, що місцева знаменитість завжди носила у своєму портфелі окрім інструментів також купу газет, «чекушку» горілки та закуску, і в перерві між завданнями пригощався за чтивом періодики.

Відтак, мало кому відомо, але під час монтування скульптури місцеві активісти вирішили повністю відтворити образ дяді Колі й заварили в портфелі ліхтарника, який стоїть на підмостку, справжню пляшку горілки, яку купили в останню мить в магазині.

 Також у рейтингу – мукачівський Кондитер, чи то Учень.

Цю скульптуру відкрили влітку минулого року в головному пасажі мальовничого закарпатського Мукачева. Ініціатор створення пам’ятника, власник кондитерської, поруч з якою його встановили, зізнався, що стати кондитером було його дитячою мрією. Подейкують, скульптура обличчям – мов дві каплі води схожа на її замовника – власника кондитерської «Бондаренко».

 

І, нарешті, Винороб з Виноградова.

Його встановили минулоріч на день міста за кошти місцевих меценатів. Знову постарався ужгородський скульптор Михайло Колодко. Винороба лили у Будапешті, і він зроблений так, що кожен може взятися за другий кінець чавила та допомогти Виноробу впоратися з врожаєм на площі Миру у самісінькому центрі закарпатського Виноградова.

 

 Зауважимо, що Закарпаття стало справжньою родзинкою фото-проекту, адже у окремі номінації вже потрапляли мукачівський Сажотрус, ужгородська Свободка та озеро Синевир.
Дмитро Васильєв          «Мукачево.net».