«Приват» та «Ощад» попереджають: Кому з пенсіонерів треба терміново міняти картки та як зняти готівку без неї

Державні банки звернулися до пенсіонерів: попередження та корисні поради стосовно нових карток

У Національному банку України повідомили, що пенсіонери, у яких закінчується термін дії банківських карток, на які вони отримують пенсію, все ж мають оформити нові картки. Про це повідомляє Cxid.Info.

Нові картки можна оформити у будь-якому з робочих відділень банку.

Які складнощі можуть виникнути з простроченою карткою?

У принципі, практично всі банки автоматично продовжують термін дії своїх карток для клієнтів, але є певні обмеження.

Карту з простроченим терміном дії може не прийняти банкомат вашого банку, а банкомати чужих банків, так точно. Ви не можете здійснювати онлайн-платежі, сайти онлайн-сервісів розпізнають вашу картку як прострочену і не дають провести оплату або переказ. Фактично, ви зможете лише оплачувати покупки в магазинах через термінал, але й то, деякі термінали настроєні так, що розпізнають прострочену карту і відхиляють платіж. Готівку ви зможете отримати фактично лише в відділенні свого банку, де, як правило, з вас ще списують відсотки за обслуговування при знятті грошей. Як вирішити проблему?

При цьому у ПриватБанку, Ощадбанку та інших українських банках на випадок, якщо пенсіонер не може з тих чи інших причин відвідати відділення, передбачена спеціальна процедура віддаленого продовження терміну дії банківських карток для виплат пенсії.

Для цього, передусім, потрібно звернутися до свого банку або в телефонному режимі, або по електронній пошті, щоб з’ясувати, яким саме способом ви можете продовжити термін дії карти.

● Як відзначається, можуть бути різні варіанти:

● Продовження терміну дії карти;

● Переоформлення карти;

● Оформлення карти в філіалі банку за кордоном, якщо такий є.

Щоб не сталосяпенсію платити не припинять

Крім того, слід пам’ятати, що пенсіонеру не можуть припинити виплату пенсії лише через те, що термін дії його карти минув. Зокрема, стаття 1066 Громадянського кодексу України зобов’язує банки виконувати наступні операції:

1. приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнту (власнику рахунку), надходять йому грошові кошти;

2. виконувати розпорядження клієнта про перерахування та видачу відповідних сум з рахунку та проведення інших операцій по рахунку.

У тому випадку, якщо не вдасться вирішити виниклу проблему з картою під час звернення до ПриватБанку, Ощадбанку або якогось іншого банку, тоді клієнти можуть звернутися до Національного банку України. Зробити це можна наступними способами:

● за допомогою онлайн-форми для звернень на сайті банку: bank.gov.ua;

● за адресою електронної пошти: [email protected];

● за поштовою адресою: вулиця Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

Тут виникає ситуація, коли вам можуть стати в нагоді готівкові кошти, але ви не взяли з собою дійсної картки.

Ось процедура, якої потрібно дотримуватися, щоб мати можливість отримати гроші в банкоматі навіть не маючи кредитки з собою, радять журналісти Схід.Інфо.

Як зняти гроші в банкоматі без картки?

Більшість банків сьогодні пропонують зняття готівки лише за допомогою мобільного телефону. Це зручно, коли ви забули банківську картку вдома або коли вона загублена чи навіть вкрадена. Звичайно, ще потрібно завантажити додаток відповідного банку і виконати вказані кроки для зняття коштів (вони можуть різнитися залежно від банківських організацій).

Багато фінансових установ пропонують своїм клієнтам можливість виведення грошей за допомогою завантажуваного додатка на мобільний телефон або онлайн-інтерфейсу. Ця альтернатива може бути зручнішою та менш трудомісткою, ніж звернення до традиційної банківської каси.

Щоб вивести кошти, просто запитайте бажану суму онлайн.

Після перевірки наявності коштів клієнт отримує унікальний 9-значний код по SMS. Залишається лише ввести цей код в банкоматі, щоб зняти гроші.

У додаток до конкретного коду для кожної операції деякі банки можуть потребувати введення 4-значного секретного коду, вибраного при підключенні послуги.

Скільки грошей можна зняти в банкоматі?

Майже всі банки встановлюють ліміт на суму готівки в касі, яку ви можете зняти щодня. Ця сума зазвичай фіксується у вашому банківському договорі.

Це передусім заходи безпеки, щоб запобігти крадіжкам вашого банківського рахунку з боку злодіїв. Але це також допомагає банкам стабілізувати ліквідність. Справді, цей ліміт на зняття коштів допомагає краще управляти грошовим потоком.

Зверніть увагу, що банки завжди тримають у касі обмежену кількість готівки, як і банкомати. Встановлюючи цей ліміт, банк може контролювати суму, яку він повинен розподілити у будь-який момент часу. Обмежуючи щоденне зняття коштів, банки допомагають захистити своїх клієнтів від несанкціонованого доступу.