Добросовісна листоноша, аби розрахуватися з пенсіонерами… продала власну корову

Так їй довелося вчинити, аби виплатити людям кошти, недоотримані самою працівницею відділення зв’язку через недобросовісність тимчасового керівника поштового відділення. Стосовно чиновниці була порушена кримінальна справа, а нещодавно Косівський районний суд Івано-Франківської області визнав її винною у скоєнні посадових злочинів.

Як з’ясували правоохоронці, підмінна керівниця відділення зв’язку вносила завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, внаслідок чого одна й та ж листоноша недоотримала певні суми, призначені громадянам в якості соціальної допомоги. У першому випадку листоноша, яка доставляла людям виплати, виявила недостачу в сумі близько 3,1 тис. гривень. Повернувшись на роботу, жінка зажадала пояснень від керівниці, однак отримала запевнення, що буде проведена звірка і, мовляв, усе з’ясується, чому так сталося.

За місяць трапилася аналогічна історія. Отримавши гроші для доставки громадянам, листоноша рознесла їх адресатам, однак знову виявилося, що вказана у відомостях сума не відповідає сумі отриманої готівки. Цього разу не вистачало 3225 гривень і 43 копійок.

Що характерно, добросовісна листоноша, поки тимчасова керівниця «годувала» її обіцянками розібратися в бухгалтерії, сама здійснила виплату пенсій та соціальної допомоги громадянам за власні кошти. Для цього їй довелося продати корову.

Зрозуміло, що надалі керівництвом центру поштового зв’язку була проведена ретельна перевірка, результати якої підтвердили припущення про те, що тимчасова начальниця відділення зв’язку просто привласнила ці гроші. З метою приховання фактів привласнення коштів на загальну суму 6305 гривень 6 копійок, зловмисниця здійснила неправдиві записи в книзі обліку поштових відправлень, поштових переказів, пенсій і соціальних виплат про те, що листоноші видано усі кошти для доставки громадянам.

У червні минулого року щодо службової особи, яка певний час виконувала обов’язки начальника сільського відділення зв’язку, було порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.2 статті 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч.1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

У судовому засіданні підсудна повністю визнала свою вину і щиро розкаялася у вчиненому. Жінка запевнила, що до копійки поверне привласнені і розтрачені кошти, виконавши зобов’язання за цивільним позовом про відшкодування збитків, завданих листоноші. З урахуванням цих, а також інших обставин, що пом’якшують вину підсудної, суд вирішив, що виправлення засудженої можливе без відбування покарання, пов’язаного з ізоляцією від суспільства. Суд оголосив підсудній вирок і призначив їй покарання у вигляді обмеження волі з позбавленням права займати матеріально-відповідальні посади упродовж півтора років. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України суд звільнив підсудну від відбування покарання з випробуванням на 1 рік.

Ось так жадоба жінки та бажання присвоїти чужі гроші призвела до того, що вона втратила роботу і заплямувала свою репутацію назавжди.

УЗГ МВС України

(за матеріалами СЗГ УМВС України

в Івано-Франківській області)