У словацькій Трнаві роздають таблетки йоду – на випадок ядерної аварії

У шести пунктах видачі у словацькому місті Трнава всім мешканцям безкоштовно роздають таблетки йоду, які служать профілактикою у випадку ядерної аварії.

За перші два тижні від початку роздачі було роздано близько 16 тисяч упаковок, які люди брали для себе та своїх рідних. Розповсюдження йоду почалося 15 серпня, всього Трнава закупила загалом 76 500 упаковок. Цього разу місто створило кілька пунктів розподілу в окремих районах.

За словами представника мерії, найбільше акцією цікавилися жителі старше 50 років, і навпаки, молоді люди майже не цікавилися.

Таблетки йоду призначені виключно для використання у разі аварії на атомній електростанції та використовуються лише за вказівкою влади, відповідних органів цивільного захисту через засоби масової інформації. Таблетки можуть запобігти пошкодженню щитовидної залози радіоактивним йодом, який виділяється під час опромінення.

Ендокринологи попереджають: вживати таблетки йоду можна лише за вказівкою влади, а не як профілактичний захід.

Така профілактична акція відбувається у Трнаві та околицях кожні п’ять років, загалом у радіусі двадцяти кілометрів від атомних електростанцій Ясловське Богуніце та Моховце, де в разі аварії може постраждати 224 населених пункти з 695 000 жителями.

Розповсюдження йоду координується Міністерством внутрішніх справ Словацької Республіки у співпраці з Slovak Power Plants і забезпечується місцевими органами влади. Такий проєкт також реалізується в інших країнах Європи, – повідомляє mytrnava.sme.sk