Ощадливість як спосіб життя

Більшості із нас коштів не вистачає хронічно. Ну, а зараз, враховуючи реалії воєнного часу, — і поготів. Сьогодні урізати витрати доводиться і тим, хто жив до війни порівняно непогано. Звичайно, у разі потреби завжди можна взяти мікрокредит https://clickcredit.ua/, це часто рятує. Але займи треба повертати, лише кредитами не проживеш. Доводиться знижувати витрати. Як? Ось кілька порад.

Як бути економним

Багатьом людям, які не звикли постійно контролювати свої витрати, скрупульозна економія може здатися дуже важкою справою, і психологічний дискомфорт поставить хрест на всій задумі. Тому перша наша порада — сприймайте ощадливість як гру, як пригоду. Перед вами квест — потрібно досягти зниження витрат. Подумайте, що можна вигадати, як ще ухитруватись? Зробіть економію цікавою. Виробити такий психологічний настрій зовсім нескладно, адже в душі ми завжди діти.

Контролюємо витрати

Насамперед необхідно вести щоденний облік. Без цього ніяк. Все має бути зафіксовано до копійки. Можна скористатися яким-небудь комп’ютерним або мобільним додатком, можна скласти таблицю excel, якщо вмієте.

Плануємо життя

Коли облік налагоджений, слід навчитися планувати витрати наперед. Це дозволить побачити можливі ресурси. І знову ж таки все записуємо — на папері, у комп’ютері, у мобільному телефоні. «В умі» не тримаємо нічого. Тільки якщо вказано всі суми, терміни, напрямки витрат, якщо все зафіксовано, можна говорити про план.

Правильне харчування

Ніяких кафе та швидкоїжі. Харчуємось лише вдома, готуємо самі. Орієнтуємось на сезонні продукти. Напівфабрикати не купуємо. Не вмієте готувати? Навчіться швидко. Згодом виходитиме не гірше, ніж у більшості ресторанів. Вміння готувати ніколи не буває зайвим. А може й професію нову знайдете.

Позбавляємося зайвих закупівель та послуг

Купуємо тільки те, що дійсно потрібно, без чого реально не обійтись. Не допускаємо випадкових покупок.

Максимально використовуємо знижки. Заздалегідь шукаємо через інтернет де, що вигідніше купити.

Тренажерний зал? Дурниці, можна побігати на вулиці (воно і здоровіше), а можна тренуватися вдома.

Заощаджуємо на комунальних послугах

На воді та електроенергії можна заощадити чималі кошти.

• В електрочайнику розігрійте стільки води, скільки вам потрібно зараз, не грійте зайву.

• Використовуйте посудомийку, коли вона заповнена повністю, не ганяйте напівпорожню.

• Не примушуйте холодильник виробляти зайвий холод, -18° у морозилці більш ніж достатньо.

Це лише приклади, реальних можливостей набагато більше. Скажімо, коли ви чистите зуби, вода з крана ллється весь час? А навіщо?

Подумайте, як можна зменшити витрату води (і мийних засобів теж) під час миття посуду. Ви здивуєтеся, якої економії можна досягти, якщо діяти з розумом.