Медики видалили пухлину в роті дитини за п’ять місяців до народження

Лікарям із Jackson Memorial Hospital у Флориді вперше у світі вдалося методом оперативної фетоскопії успішно видалити пухлину, розташовану у ротовій порожнині плода, за п’ять місяців до його появи на світ.

Звіт про операцію опублікований у липневому номері American Journal of Obstetrics & Gynecology.

Як розповіла на прес-конференції, присвяченій цій події, мати дитини, Теммі Гонзалес, під час погляду на екран монітора під час процедури УЗД на терміні 17 тижнів їй здалося, що з рота плода випливає величезний міхур, повідомляє Medical News Today. Додаткові дослідження, включаючи магнітно-резонансну томографію, дозволили медикам поставити дитині діагноз “носоглоткова тератома”.

Локалізація такого виду пухлин в оральної області зустрічається дуже рідко, лише у 9 відсотках випадків, а виявлення тератоми у пренатальному періоді має вкрай несприятливий прогноз. Розростання пухлини тягне за собою аномалії розвитку структур обличчя плода, багатоводдя, порушення постачання плода киснем та інші ускладнення вагітності, яка, зазвичай, закінчується кесаревим розтином. Як правило, дитина гине відразу після народження або після появи на світ вона потребує багатьох операцій.

Однак команда лікарів під керівництвом доктора Рубена Кінтеро (Ruben A Quintero), використавши метод фетоскопії, провела операцію, яка дозволила уникнути всіх цих несприятливих наслідків. Під час процедури, яка тривала близько години і проходила під місцевою анестезією, через черевну стінку у порожнину матки був введений фетоскоп, додатково обладнаний лазером, за допомогою якого і була видалена пухлина.

Через п’ять місяців після операції, на терміні 38 із половиною тижнів, Теммі Гонзалес внаслідок природних пологів привела на світ здорову дівчинку вагою 3700 грамів. Пологи пройшли без ускладнень. Проведена у віці одного місяця МРТ не виявила ознак рецидиву розвитку пухлини на обличчі або у мозку дитини.

Процедура фетоскопії, як правило, використовується для пренатальної діагностики у випадку підозри порушення розвитку плоду – взяття біопсії, а також крові та амніотичної рідини на аналіз. Оперативна фетоскопія поки що застосовується вкрай рідко.

Тератоми – пухлини, які виникають внаслідок порушення ембріонального розвитку тканин. Зазвичай тератоми складаються із різних тканинних елементів та органоподібних утворень.

За матерiалами: МедНовости