Комбінований бойлер: його особливості та чому він краще за інші

Гаряча вода у сучасному будинку — не розкіш, а головна потреба. Тому, коли централізоване водопостачання відсутнє, цю проблему потрібно якнайшвидше вирішувати. Розглядаючи способи забезпечення будинку гарячою водою слід підібрати той варіант, що не лише виконає своє завдання, але і допоможе заощадити. Сьогодні розповімо про принцип роботи комбінованого бойлера та його переваги.

В чому особливість комбінованого водонагрівача 

Зазвичай бойлери нагрівають воду або ТЕНом, або газом, впливаючи на неї безпосереднім контактом. В комбінованих моделях, що зрозуміло від назви, використовуються різні види енергії. Найчастіше такі пристрої комплектуються змійовиками та традиційними ТЕНами, що можуть самостійно нагріти воду. Альтернативним джерелом енергії виступає котел, центральне опалення або сонячні батареї.

Тобто, якщо у вашому будинку є котел, що опалює приміщення, він зможе забезпечувати вас і гарячою водою. Таким чином ви зможете заощаджувати гроші, тому що один пристрій буде виконувати роботу за двох. Адже водонагрівач не витрачатиме електроенергію на роботу власного теплоносія. 

Переваги та недоліки комбінованих бойлерів

Звісно, якщо у вашому домі є котел, він і сам може нагрівати воду без використання додаткових засобів. Тому вірогідно купувати додаткові бойлери у Чернівцях — зайва трата грошей. Але це не зовсім так. І ось чому:

  • ви зможете користуватись бойлером після закінчення опалювального сезону, що значно дешевше, ніж запускати проточну систему нагрівання;
  • ваша родина зможе одночасно приймати ванну, мити посуд та використовувати технічну воду у додаткових кранах без обмежень;
  • завдяки встановленню комбінованого водонагрівача ви зможете забезпечувати будинок великими обсягами гарячої води;
  • взимку заощаджуватимете завдяки використанню котла як джерела енергії для бойлера.

Серед недоліків слід виділити, що така система займатиме багато місця, тому краще буде облаштувати для неї окреме приміщення. Наприклад, встановити поруч із котлом у гаражі або підвалі. І при першому підключенні, коли бойлер грітиме воду, температура опалення буде трохи нижча за звичайну. Але це мине буквально за 2 години, як рідина нагріється. 

На що звертати увагу при покупці

Слід завжди враховувати, що у дешевих моделей якість покриття та матеріалів самого резервуара буде трохи гірша. Обираючи водонагрівач в каталозі сайту Алло, дотримуйтесь середньої цінової політики, там зазвичай якість не гірше, ніж в преміумсегменті. Спеціалісти рекомендують обирати моделі зі склокерамічним покриттям всередині резервуара. Це значно знижує ризик утворення корозії на стінках бака. 

Також розрахуйте об’єм місткості, яка вам необхідна. Адже купувати бойлер із великим запасом води на невелику родину не має сенсу. Також це впливає на швидкість нагріву води: менший резервуар швидше нагрівається.