Як і коли робити ставки в покері


Правила ставок на покер і коли робити ставки

Зробити ставку є один із основних аспектів гри в покер. Скільки ви ставите та як часто ви робите ставки під час гри, можете багато розповісти гравцям про ваш стиль. Також є моменти, коли краще зробити чек, а не робити ставку.

Лише кожна четверта покерна роздача встигає виявитися, тому здатність робити ставки ще ніколи не була такою важливою.

Нижче ми детально розглянемо, як робити ставки в покері, які правила ставок у покері потрібні та коли потрібно робити чек або фолд.

Грайте в покер онлайн – dtforum.in.ua, не виходячи з дому навчайтесь грати, отримуйте задоволення та заробляйте.

Знайдіть свої варіанти ставок

Під час гри в покер у вас є лише п’ять варіантів. Ознайомтеся з ними, щоб ви завжди могли прийняти правильне рішення в потрібний час. Ви повинні знати, коли:

Залишайтеся в роздачі, не ставлячи свої гроші – за умови, що ніхто інший не робить ставку.

Уникайте шансу продовжити роздачу та будь-яких грошей, які ви поклали в банк.

Той, хто першим поклав гроші в банк, робити ставки. Тоді інші гравці мають страждати, колувати, скидати або підвищувати.

Коли хтось починає робити ставки, ви повинні принаймні відповідати його ставці, щоб залишитися в роздачі.

Коли хтось за столом робиться, ви можете зробити коллставку або зробити повторний рейз, що збільшить розмір банку. Тоді цей гравець повинен буде скинути ставку, зробити кол або підвищити вашу ставку.

Ставки Vs. Дзвінок

Щоразу, коли ви кладете фішки в банк у покері, ви робите ставку, незалежно від того, колуєте ви існуючу ставку, відкриваєте ставку чи виконуєте ставку. Проте існує велика різниця між колом (флетом) і рейзом.

Коли ви колуєте існуючу ставку, ви не чинити жодного тиску на оппонента. Пам’ятайте, що три чверті всіх роздач виграють, коли хтось робить ставку, а всі інші скидають карти. Ніхто не фолдить тільки тому, що ви коллуєте його ставку. Коли ви є агресором, роблячи початкову ставку або підвищуючи наявну ставку, ви змушуєте свого опонента реагувати та даєте собі шанс виграти банк, перш ніж він дійде до розкриття.

Знай свого суперника

Визначення відносних ігрових здібностей ваших опонентів є ключовим у встановленні вашого стилю ставок. Хорошого гравця набагато легше блефувати, ніж поганого гравця, тому, якщо ви зіткнулися з кількома недосвідченими гравцями, можливо, варто відкласти будь-яку тактику блефу. Натомість це ті гравці, проти яких ви повинні постійно робити велью-бети, тому що вони не збираються скидати картки щоразу, коли з’єднуються з флопом або отримують кишенькову пару. Тримайте тиск на цих гравців аж до ріверу, якщо ви відчуваєте, що у вас найкраща рука. Вони продовжуватимуть колувати навіть після того, як їм доведеться скинути картки, і дадуть вам велику зарплату.

Якщо ваші опоненти тайтові, то блеф може бути більш прибутковим, оскільки вони, швидше за все, складуть пристойну руку проти агресивного гравця.

Подібним чином, якщо ви зіткнулися з агресивними гравцями, і ви знаєте, що є справді висока ймовірність того, що гравець повторно підвищить вашу ставку, ви повинні взяти це до уваги, перш ніж вкладати будь-які фішки в банк. Якщо ви вирішите, що збираєтеся скинути картки, якщо він зробить ваш ре-рейз, то найкращим варіантом буде просто зробити чек.

Керуйте зображенням таблиці

Зображення вашого столу також відіграватиме роль у ефективності ваших ставок. Якщо ви лузовий гравець, який бачить майже кожен флоп і майже завжди робить продовжену ставку після флопу, тоді очікуйте побачити набагато більше гравців, які бажають коллувати вашу ставку або повторно підвищити вашу ставку.

Якщо ви тайтовий гравець, який часто фолдить, щоб робити ставки та ре-рейзи, тоді очікуйте, що кмітливі гравці будуть робити ставки на вас частіше. Звичайно, це може бути вам на користь, коли у вас дійсно сильна рука, але це також змусить вас приймати багато рішень і підвищить важливість зв’язку з флопом. Цей стиль змусить інших гравців більше поважати ваші рейзи, але це означає, що у вас можуть виникнути труднощі з накопиченням значних банків, оскільки гравці скидають ваші ставки.

Коли перевіряти

Роблячи ставки, ви, як правило, не бажаєте надсилати жодних ознак слабкості, але одна поширена помилка, яку роблять багато гравців, полягає в тому, що вони зменшують розмір своїх ставок у пізніших раундах (терн і/або рівер). Скажімо, у кеш-грі $1/$2 ви рейзите до $7 на префлопі, а потім ставите $10 після флопу. Виходить терн, і раптом ви вже не впевнені, що у вас найкраща рука. Якщо ви не бажаєте робити ставку принаймні таку, яку ви поставили в останньому раунді (10 доларів), то вам, мабуть, варто просто зробити чек. Якщо ви не вважаєте, що у вас найкраща рука, і ви не бажаєте блефувати, не кладіть жодних фішок у банк.

Багато гравців намагатимуться зробити захисну ставку, скажімо, 5 доларів, намагаючись утримати свого опонента від ставки більше, ніж це. Зменшення розміру ставки від одного раунду до наступного є вірною ознакою слабкості, і хороший гравець накинеться на це рішення та підвищить вас повторно, тобто ви або просто викинули свої 5 доларів (тому що ви збираєтеся фолд) або ви покладете в банк більше грошей, ніж насправді хотіли (тому що зараз ви змушені зробити колл). Ваші ставки повинні принаймні залишатися постійними від вулиці до вулиці та в ідеалі збільшуватимуться з кожним раундом.

Ставки на зняття руки

Припустімо, ви берете участь у багатостоловому турнірі й отримуєте AJ у середній позиції. Великий блайнд дорівнює 200, і він скидається вам. Який розмір ставки вам слід зробити? Більшість стандартних початкових ставок коливається десь у 2,5–3 рази більше, ніж діапазон великих блайндів (500–600). Зробити рейз на префлопі десь у цьому діапазоні має бути достатньо, щоб відлякати всіх гравців із поганою рукою та звести дію до одного чи двох інших гравців після флопу.

Скажімо, ви ставите 550, баттон і великий блайнд колують, і на флопі з’являється веселка AQ-4 . На цьому етапі ви можете бути достатньо впевнені, що ви попереду.

Є лише кілька роздач, які перемагають вас (кишенькові тузи, кишенькові дами, кишенькові 4s, AK, AQ, A-4 і Q-4 ). Ймовірно, можна з упевненістю припустити, що кишенькові тузи, кишенькові дами, AK і AQ зробили б ваш ре-рейз на префлопі (принаймні вони повинні були зробити це за наявності в банку більше ніж одного іншого гравця). Ймовірно, також можна з упевненістю припустити, що Q-4 скинуться на префлопі, залишивши вам хвилюватися лише про кишенькові 4s і A-4 . Великий блайнд першим діє і робить чек, залишаючи вам рішення зробити чек або поставити.

Це був би вдалий час для продовження ставки з кількох причин. По-перше, у вас сильна рука, і ви, ймовірно, попереду. Коли ви думаєте, що ви попереду в роздачі, ви справді не хочете давати опонентам шанс отримати безкоштовну карту та наздогнати. По-друге, один із двох гравців може мати туза з нижчим кікером і може окупити вашу ставку. По-третє, у банку вже багато фішок (1750 або дев’ять великих блайндів). І нарешті, ваші опоненти вже схильні вважати, що у вас хороша рука через ваш рейз на префлопі. Гарна подальша ставка приблизно в половину розміру банку (850) лише підтвердить їм, що у вас є туз, і, швидше за все, відлякає їх.

Ставки як блеф

Ви не завжди можете покладатися на найкращі карти, щоб виграти. Ось чому навчитися блефувати так важливо. Щоб дізнатися більше про мистецтво блефу, прочитайте статтю про блеф у стратегії CardsChat. Але слід запам’ятати кілька правил для ставок як блефу:

Визначте, коли ваші суперники не дуже сильні. Це зробить їх більш сприйнятливими до блефу. Шукайте ознаки слабкості та натисніть дію.

Навчіться грати на дошці. Можливо, ви зробили рейз на префлопі з одномастними KQ, а потім повністю зірвалися на флопі A-7-5. Однак ваші опоненти будуть схильні вважати, що у вас сильна рука, і якщо ви продовжите ставку, ви можете відлякати їх, навіть хороших гравців із середніми кишеньковими парами.

У багатостолових турнірах не намагайтеся занадто сильно блефувати на ранніх стадіях, коли блайнди невеликі, а банки, як правило, також малі. Використовуйте ранню частину турніру, щоб накопичити свій стек фішок, щоб ви могли дозволити собі блефувати один-два удари в пізніших раундах.

Ви також повинні переконатися, що ваші ставки розповідають послідовну історію. Якщо ви лімпуєте в банк на префлопі, чек-коллуєте на флопі, чекаєте на терні, а потім раптом робите величезну ставку на рівері, ваша історія не має сенсу. Розмір ставки може відлякати людей, але непостійна манера, якою ви розігрували руку, також може видати, що ви блефуєте. Пам’ятайте, що коли ви блефуєте, ви не хочете, щоб люди викликали вас.

Висновок

Ваша дія ставок полягає в тому, як ви спілкуєтеся з іншими гравцями за столом про відносну силу (чи слабкість) вашої руки. Сильна, вирішальна ставка вказує на сильну руку, або, принаймні, це те, у що ви хочете, щоб ваші опоненти вірили. Будьте готові, і коли настане ваша черга діяти, негайно оголосите про свою дію та покладіть фішки в банк одним чистим рухом. Найкращі гравці в покер зможуть підхопити будь-яку інформацію, яку ви роздасте.

Колл або чек, вагання, возитися з фішками, нерішучість, кілька разів перевіряти свої карти – всі ці дії вказують на слабкість. Ось чому так важливо мати план і виконувати його, як тільки настане ваша черга діяти. Знайдіть ще більше способів покращити свою гру в наших посібниках зі стратегії покеру.